Saimaan Muodostelmaluistelijat ry

Saimaan Muodostelmaluistelijat ry

Etsi
Siirry sisältöön
  • SaiML
    • Seura ja yhteystiedot
    • Valmennus
    • Kilpailut
      • ML Kansalliset 1. kilpailut 19.-20.11.2022
        • Kilpailuinfo
        • Aikataulu
        • Lauantain tulokset ja joukkueet
        • Sunnuntain tulokset ja joukkueet
    • Kuvagalleria
    • Linkki- ja tiedostopankki
  • Kalenteri
  • Joukkueet
    • Sweet Illusions (tulokkaat)
    • Ice Illusions (tulokkaat)
    • Golden Illusions (noviisit)
    • Crystal Illusions (juniorit)
    • Frozen Illusions (seniorit)
    • Secret Illusions (2008-2015)
  • Luistelukoulut ja harrasteryhmät
    • Lrl ja SaiML luistelukoulu Lappeenranta
    • Luistelukoulu – Imatra
    • Mini Illusions Lappeenranta
    • MiniSweet Imatra
    • Leidit

Mini Illusions etsii uusia ryhmäläisiä

27 heinäkuun, 2020 admin

Artikkelien selaus

Edellinen artikkeliViimeinen haku kisajoukkueisiimme!Seuraava artikkeliTervetuloa SaiML:n MiniSweet harrasteryhmään Imatralla!

Ajankohtaiset

  • SaiML sääntömääräinen syyskokous 23.9.2023 klo 14:00 4 syyskuun, 2023
  • Tervetuloa luistelukouluihin ja alkeisryhmiin 4 elokuun, 2023
  • HARRASTUSAVUSTUS 2023–2024 25 toukokuun, 2023
  • Sinustako luistelija SaiML:n ryhmiin? 28 helmikuun, 2023
  • SaiML sääntömääräinen kevätkokous 21.2.2023 klo 18.00 6 helmikuun, 2023
  • Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. kilpailut Lappeenrannassa 20 marraskuun, 2022
  • SaiML sääntömääräinen syyskokous 27.9.2022 klo 18:00 16 syyskuun, 2022
  • Tervetuloa luistelukouluihin ja alkeisryhmiin 10 elokuun, 2022

UUTISARKISTO

SAIML FACEBOOKISSA

saimaanmuodostelmaluistelijat

saimaanmuodostelmaluistelijat
Sunnuntaina Imatran ja Lappeenrannan muodostelmalu Sunnuntaina Imatran ja Lappeenrannan muodostelmaluistelukoululaiset olivat yhteisjäällä noviisijoukkue @goldenillusions kanssa.
⛸️⛸️⛸️⛸️⛸️⛸️⛸️⛸️

Mikäli kiinnostuit muodostelmaluistelukouluista, niin kurkkaa someilmoituksia sekä seuran sivuilta löydät tiedot ja Ilmoittautumislinkit. 
Ehdit vielä mukaan 😊. 

#saimaanmuodostelmaluistelijat 
#imatra #lappeenranta 
#muodostelmaluistelu #muodostelmaluistelukoulu 
#harrastuslapselle
Tänään vietetään seurapaitapäivää. Urheil Tänään vietetään seurapaitapäivää.

Urheiluseuratoiminnan suurin vahvuus on yhteisöllisyyden voima. On jälleen aika kaivaa kaapeista seurapaidat, -pipot ja muut seuravärein varustetut kamppeet! 

Osallistuminen on helppoa!

✅ Kaiva kaapista rakkaan seuran paita ja pue se päälle tiistaina 26.9.
✅ Nappaa kuva itsestäsi
💚Postaa kuva someen tunnisteilla #seurapaitapäivä ja #seurasydän
#saimaanmuodostelmaluistelijat @saimaanmuodostelmaluistelijat
Valmentajan päivän ideana on tuoda urheiluvalmen Valmentajan päivän ideana on tuoda urheiluvalmentajien arvokasta toimintaa esiin jakamalla kiitoksia sosiaalisessa mediassa ja järjestämällä pieniä yllätyksiä omille valmentajille.

Suomessa on arviolta 80 000 urheiluvalmentajaa ja Euroopassa noin yhdeksän miljoonaa. Valmentajilla on valtava vaikutus elämäämme ja yhteiskuntaamme. Valtaosa valmentajista toimii vieläpä ilman korvausta vapaaehtoispohjalta. Valmentajia voi toki kiittää vaikka jokaisena päivänä, mutta erityisen hyvä päivä kiitoksille on Valmentajan päivä 25.9.

Päivän teemana on #kiittikoutsi, kansainvälisesti #ThanksCoach, ja se järjestetään liitettynä Euroopan urheiluviikon #beactive-toimenpiteisiin.
Tänään 25.9. vietetään valmentajan päivää Tänään 25.9. vietetään valmentajan päivää ✨. Valmentajan päivä on osa Euroopan urheiluviikkoa ja se järjestetään tänä vuonna viidettä kertaa.

Saimaan Muodostelmaluistelijat kiittävät seuran valmentajia työstään. 
Valmennus on muutakin kuin kisoissa nähtävä joukkueen suoritus. Se on työtä luistelukoulujen valmennuksista kilpailevien joukkueisiin. Se on treenikertoja niin arkena ja viikonloppuisin, kuin aamuisin ja illan myöhäisinä vuoroina. Se on kehittymistä omassa työssään.
Työ on myös kasvattamista ja osa elämään valmentautumista. 

Kiitos valmentajat ja mukavaa valmentajan päivää 😊

#kiittikoutsi #ThanksCoach #beactive #valmentajanpäivä #valmentajanpäivä2023
#muodostelmaluistelu #muodostelmaluistelukoulu
#saimaanmuodostelmaluistelijat #saiml
* Oletko kiinnostunut luistelusta? Nyt on hyvä h *
Oletko kiinnostunut luistelusta? 
Nyt on hyvä hetki aloittaa tai jatkaa harrastusta Imatralla muodostelmaluistelukoulussa.
Toivotamme uudet luistelijat tervetulleiksi mukaan toimintaan ⛸️⛸️⛸️⛸️

Ilmoittautumiset ja muut lisätiedot toiminnasta www.saiml.fi -> luistelu- ja harrasteryhmät. Voit olla myös yhteydessä valmentaja Lisa Löfmaniin lissulooman@gmail.com

#saimaanmuodostelmaluistelijat #saiml #harrastus #luistelukoulu #luistelu #luistelunilo #muodostelmaluistelu #muodostelmaluistelukoulu #harrastuslapselle
#imatra #lappeenranta
* Oletko kiinnostunut luistelusta? Nyt on hyvä h *
Oletko kiinnostunut luistelusta? 
Nyt on hyvä hetki aloittaa tai jatkaa harrastusta Lappeenrannassa muodostelmaluistelukoulussa.
Toivotamme uudet luistelijat tervetulleiksi mukaan toimintaan ⛸️⛸️⛸️⛸️

Ilmoittautumiset ja muut lisätiedot toiminnasta www.saiml.fi -> luistelu- ja harrasteryhmät. Voit olla myös yhteydessä valmentaja Ester Weckströmiin estert.weck1@gmail.com

#saimaanmuodostelmaluistelijat #saiml #harrastus #luistelukoulu #luistelu #luistelunilo #muodostelmaluistelu #muodostelmaluistelukoulu #harrastuslapselle
#lappeenranta #imatra
Kiinnostaako luisteluharrastus Imatralla? Tule muk Kiinnostaako luisteluharrastus Imatralla?
Tule mukaan luistelukouluun ⛸️⛸️.
Harjoitukset lauantaisin klo 10.30-11.15. Imatran jäähallissa.

Ilmoittautumiset ja muut lisätiedot toiminnasta www.saiml.fi -> luistelu- ja harrasteryhmät. Voit olla myös yhteydessä valmentaja Lisa Löfmaniin lissulooman(at)Gmail.com

#saimaanmuodostelmaluistelijat #saiml #harrastus #luistelukoulu #luistelu #luistelunilo #harrastuslapselle
#imatra #lappeenranta
Saimaan Muodostelmaluistelijat mukana viikonlopun Saimaan Muodostelmaluistelijat mukana viikonlopun tapahtumassa Lappeenrannan satamassa. Olemme paikalla lauantaina n. Klo 9-15 esittelemässä seuran toimintaa.

Käy katsomassa seuran sivuja/somekanavia, niin saat lisätietoa luistelu-  ja muodostelmaluistelukouluista. Vaikka syyskausi on alkanut, niin mukaan mahtuu vielä. Toimimme Lappeenrannassa ja Imatralla. 

#saimaanmuodostelmaluistelijat #lapselleharrastus #seurayhteistyö #luistelunilo #luistelu #muodostelmaluistelu #lappeenranta #imatra
#muikkujapottumarkkinat
Syksyn myötä myös luistelukoulu käynnistyy ja Syksyn myötä myös luistelukoulu käynnistyy ja ilmoittautuminen on parhaillaan menossa. Syksyn aloituspäivä on maanantaina 11.9.
Järjestämme luistelukoulun yhteistyössä Lappeenrannan Luistelijoiden kanssa.

Luistelukoulussa opetellaan luistelun perustaitoja. 
Seurassamme voit jatkaa muodostelmaluistelukouluun, johon otamme uusia luistelijoita myös kauden aikana. 

#saimaanmuodostelmaluistelijat #lappeenrannanluistelijat #opeteläkarjala #seurayhteistyö #luistelunilo #luistelu #lappeenranta #harrastuslapselle
Saimaan Muodostelmaluistelijat ry on mukana Imatra Saimaan Muodostelmaluistelijat ry on mukana Imatra päivässä. Voit tavata juniorijoukkue Crystal Illusionsin luistelijoita kävelykadulla ja kysellä toiminnastamme. 
Imatralla luistelukoulu ja muodostelmaluistelukoulu ovat aloittaneet toimintansa, mutta ehdit vielä mukaan. 
Lisätietoja ja ilmoittautuminen seuran sivuilla www.saiml.fi

Imatra päivän ohjelman löydät @imatrankaupunki sivuilta.

#imatrapäivä
@saimaanmuodostelmaluistelijat 
#saimaanmuodostelmaluistelijat #muodostelmaluistelu 
#imatra #lappeenranta
Katso lisää Seuraa meitä IG:ssa

Muodostelmaluistelun iloa vuodesta 2010

TOIMINTAA TUKEMASSA

LUISTIMET TEROITTAA

T:mi Juha Soikkeli
050 524 9634
juha.teroitus(at)gmail.com

Tietosuojakäytäntömme Voimanlähteenä WordPress