Ice Illusions – edellisten kausien joukkueet

Joukkue 2017-2018
Tulokkaat

Kuva: Studio Taikalyhty

Ylärivi vasemmalta
Amanda Repo (C), Eevi Tarhonen, Iida Tarhonen (C), Amelie Honkamäki, Mirella Skyttä
Keskirivi vasemmalta
Emma Ojala, Tiitu Rantanen, Emma Nissinen, Vilma Ilves, Ada Nihtinen, Milla Aspinen
Alarivi vasemmalta
Linnea Ruti, Anita Igo, Mette Putkonen, Neela Virolainen, Ella Uronen, Ava Tukiainen, Asta Heino

Vastuuvalmentaja: Susan Haikala-Tukiainen
Valmentaja: Ella Kimari
Joukkueenjohtaja: Tiia Ruti
Huoltajat: Katja Nissinen, Elina Ilves, varahuoltaja Kirsi Skyttä
Teema: Trolls

Luistelijat 2017-2018


Joukkue 2016-2017
Tulokkaat
tulokkaat-saiml-ice-illusions1617

Ylärivi vasemmalta: Sanna Jyrinki, Auli Hongisto, Amanda Repo, Eevi Tarhonen ja Tinna Sipiläinen
2. rivi ylhäältä vasemmalta: Emma Ojala, Anita Igo, Linnea Ruti, Mette Putkonen ja Neela Virolainen
2. rivi alhaalta vasemmalta: Maria Putkonen, Nita Niskanen, Mirella Skyttä, Iida Tarhonen ja Milla Aspinen
Alarivi vasemmalta: Henriikka Orkamaa, Ada Nihtinen, Emma Nissinen ja Pihla Mikkonen

Vastuuvalmentaja: Jonna Pesonen
Apuvalmentaja: Laura Ivanoff
Joukkueenjohtaja: Sanna Niskanen
Huoltajat: Tiia Pajukari, Tiia Sipiläinen ja Jaana Mikkonen
Teema:  Huima aarrejahti

Luistelijat ja valmennus 2016-2017


Joukkue 2015-2016
Tulokkaat

ii_201516_p

Alarivi vasemmalta: Nita Niskanen, Milla Aspinen, Maria Putkonen, Eevi Tarhonen
2. rivi alhaalta vasemalta: Mette Putkonen, Pihla Mikkonen, Henriikka Orkamaa, Neela Virolainen, Anita Igo
Ylärivi vasemmalta: Tinna Sipiläinen, Iida Tarhonen, Saima Lähde (C), Auli Hongisto (C), Sanna Jyrinki

Vastuuvalmentaja: Jonna Pesonen
Apuvalmentaja: Laura Ivanoff
Joukkueenjohtajat: Sanna Niskanen ja Mari Lähde
Huoltajat: Laura Hongisto, Jaana Mikkonen ja Tiia Sipiläinen
Kaput; Auli Hongisto ja Saima Lähde
Teema: Robottien siivouspäivä


Joukkue 2014-2015

ii_201415Kuvaaja: Pia Alatalo, Studio Taikalyhty

Ylärivi: Minja Paakkunainen, Helmi-Ilona Saalasti (C), Sanna Jyrinki, Viivi Nevala (C) ja Inka Nurmi
Keskirivi: Henriikka Orkamaa, Eevi Tarhonen, Nita Niskanen, Maria Putkonen ja Iida Tarhonen
Alarivi: Saima Lähde, Julia Mattinen, Auli Hongisto, Tinna Sipiläinen ja Selena Vesterinen

Vastuuvalmentaja: Eveliina Heimonen
Apuvalmentaja:
Assi Hendunen
Tekniikkavalmentaja: Sonja Tyrisevä
Tanssinopettaja: Silja Saarinen
Joukkueenjohtajat: Maaret Paakkunainen ja Pirjo Suvanto
Huoltajat: Laura Hongisto, Mari Lähde ja Tiia Sipiläinen
Kapteenit: Viivi Nevala ja Helmi-Ilona Saalasti
Teema: Superkoira Bolt


Joukkue 2013-2014

ice_illusions_2013_14

Kuvaaja: Pia Alatalo, Studio Taikalyhty

Ylärivi vas: Juulia Vesterinen (C), Sonja Mykkänen (C), Tea Haikala, Aino Kuivanen, Inka Nurmi
2.ylh. vas: Helmi- Ilona Saalasti, Minja Paakkunainen, Maisa Sopanen, Viivi Nevala
2.alh. vas: Senni Aapro, Ella Kiiski, Nanna Nykänen, Vilma Siitari
Alarivi vas: Selena Vesterinen, Julia Mattinen, Auli Hongisto, Saima Lähde

Vastuuvalmentaja: Eveliina Heimonen
Apuvalmentaja: Titta Vainikka
Tekniikkavalmentaja: Anna Poranen
Joukkueenjohtaja: Tanja Siitari
Huoltajat: Maaret Paakkunainen, Miia Suikkanen ja Päivi Hotti
Kaput: Juulia Vesterinen ja Sonja Mykkänen
Teema: Urhea

ice_esite_2014_15


Joukkue 2012- 2013
Minorit


ice_2012_13_pikku

Ylärivi vas: Iida Kallio (C), Jenni Parkkunen, Melisa Aapro (C), Sonja Mykkänen, Inka Sinkko, Katariina Kariluoto, Leea Lehtimäki, Pinja Naukkarinen
Keskirivi vas: Iida Niiranen, Viivi Nevala, Ella Kiiski, Vilma Siitari, Minja Paakkunainen, Juulia Vesterinen
Alarivi vas: Liisa Jääskeläinen, Tea Haikala, Senni Aapro, Henna Karhunen, Anna Ikävalko

Valmentajat: Emilia Ketvell, Titta Vainikka
Fysiikkavalmentaja: Marianna Lampinen
Joukkueenjohtaja: Tanja Siitari
Huoltajat: Maaret Paakkunainen ja Marjo Sinkko
Kapteenit: Iida K. ja Melisa
Teema: Päiväni lohikäärmeenä


Joukkue 2011- 2012
Minorit

ice_2011_12

Kuva: Studio Taikalyhty

Aapro Melisa, Hyttinen Oona, Ikävalko Anna, Jääskeläinen Liisa, Kallio Iida, Karhu Riina, Karhunen Henna, Kariluoto Katariina, Kiuru Laura, Kiuru Paula, Kylkilahti Julia, Lehtimäki Leea, Metsämuuronen Janni, Naukkarinen Pinja, Niiranen Iida, Ojamaa Veera, Parkkunen Jenni, Saikko Sara ja Vesterinen Juulia.

Valmentajat: Emilia Ketvell, Titta Vainikka
Koreografia: Hanna Lohva ja Saana Pihlasviita
Fysiikkavalmentaja: Mikko Kapanen
Tanssinopettaja: Tinna Nuppola
Joukkueenjohtaja: Leena Ojamaa
Huoltajat: Satu Kallio & Minna Karhu
Teema: Megamind


Joukkue 2010- 2011
Minorit

minnu_joukkue_1011

Aapro Melisa, Hyttinen Oona, Jääskeläinen Aino, Jääskeläinen Liisa, Kaljunen Oona, Kallio Iida, Karhu Riina, Karhunen Henna, Kariluoto Katariina, Kimari Ella, Kiuru Laura, Kiuru Paula, Kylkilahti Julia, Lehtimäki Leea, Linnavirta Salla, Metsämuuronen Janni, Ojamaa Veera, Saikko Sara ja Ulvinen Nelli.

Valmentajat: Susan ”Susu” Haikala & Hanna Lohva
Joukkueenjohtaja: Leena Ojamaa
Huoltaja: Satu Haavanlammi & Minna Karhu
Teema: Lilo & Stitch


Joukkue 2009- 2010
Minorit

illut_09_10_joukkue

Aapro Melissa, Jääskeläinen Aino, Kaljunen Oona C, KallioIda, Karhu Riina, Karhunen Henna, Kilpeläinen Erica, Kimari Ella, Kylkilahti Julia, Linnavirta Salla,Metsämuuronen Janni, Ojamaa Veera, Saikko Sara, TaskulaJenni, Ulvinen Nelli C ja Viitikko Tanja.

Valmentajat: Susan ”Susu” Haikala, Saana Pihlasviita & Hanna Lohva
Joukkueenjohtaja: Hanna- Maija Marttinen
Huoltajat: Satu Kaljunen & Minna Karhu
Kapteenit: Nelli & Oona
Teema: Little Blues Brothers


Joukkue 2008- 2009
Minorit

minnut_2008_09

Ivanoff Laura, Ivanoff Ella C, Jääskeläinen Aino, Kaljunen Oona, Kallio Ida, Karhu Riina, Kilpeläinen Erica, KilpeläinenRebecca, Kylkilahti Julia, Linnavirta Salla, Metsämuuronen Janni,
Rautio Maria C, Rissanen Maija, Saareks Tiina, Saikko Sara,
Taskula Jenni, Ulvinen Nelli ja Viitikko Tanja

Valmentajat: Susan ”Susu” Haikala
Apuvalmentaja:
Marjo Penttilä
Joukkueenjohtaja:
Hanna-Maija Marttinen
Huoltajat: Satu Kaljunen & Minna Karhu
Kapteenit: Ella & Maria
Teema: Shrek


Joukkue 2007- 2008
Minorit

ice_illusions2007_08_joukku

Aaltonen Nette, Hallikainen Viivi, Hendunen Assi, Holappa
Tuuli, Ivanoff Ella, Ivanoff Laura, Jääskeläinen Salla, Kiskonen
Netta, Kälviä Elina, Lindfors Ida, Linnavirta Milla, MennaJulia, Meuronen Noora, Myyry Tiia- Maria, Mäkinen Henna, Pesonen Jonna, Ristola Sina, SeiloJenna, Simpanen Sara, Tyrisevä Julia, Tyrisevä Sonja, Vainikka Mona, Vesa Milla sekä Illu ja Sanna.
Valmentajat: Susan ”Susu” Haikala
Apuvalmentaja: Riikka Jauhiainen
Tanssinopettajat: Jussi Virkki & Aino Tynkkynen
Joukkueenjohtaja: Sari Menna
Huoltaja: Minna Kälviä
Kapteenit: Milla L. & Sonja
Teema: Illut Disneylandissa


Joukkue 2006- 2007
Minorit

joukkue06-07

Aaltonen Nette, Hallikainen Viivi, Hendunen Assi, Holappa Tuuli,
Ivanoff Ella, Ivanoff Laura, Jääskeläinen Salla, Kiskonen Netta, Kälviä Elina, Lindfors Ida, Linnavirta Milla, Marttinen Alina, Menna Julia, Meuronen Noora, Myyry Tiia- Maria, Mäkinen Henna, Ovaskainen Jasmin, Pesonen Jonna, Ristola Sina, Seilo Jenna, Simpanen Sara, Tyrisevä Julia, Tyrisevä Sonja, Vainikka Mona, Vatanen Sanna, Vesa Milla ja Illu.

Valmentajat: Sanna & Susan ”Susu” Haikala
Tanssinopettaja: Jussi Virkki
Joukkueenjohtaja: Raisa Vainikka
Huoltajat: Minna Kälviä & Sari Menna
Kaput: Julia, Sanna & Viivi
Teema: Madagascar


Joukkue 2005- 2006
Minorit

joukkue05-06

Hallikainen Viivi, Hendunen Assi, Kuparinen Ninni, Lindfors Ida,
Linnavirta Milla, Marttinen Alina, Menna Julia, Myyry Tiia-Maria, Mäkinen Henna, Ovaskainen Jasmin, Pesonen Jonna, Simpanen Sara, Tyrisevä Julia, Tyrisevä Sonja, Vainikka Mona, Vatanen Sanna,Vesa Milla ja Illu.

Valmentajat: Sanna &Susan ”Susu” Haikala
Joukkueenjohtaja: Raisa Vainikka
Huoltajat: Päivi Hallikainen & Sari Menna
Kaput: Henna & Viivi
Teema: Nemo/ Merenalainen seikkailu


Joukkue 2004- 2005
Minorit

joukkue04_05

Hallikainen Emmi, Hallikainen Viivi, Hulkkonen Heli, Kauppinen
Milja, Ketvell Emilia, Ketvell Riikka, Koso Emma, Kosonen Jenny-Sofia, Linnavirta Milla, Marttinen Alina, Myyry Tiia-Maria, Mäkinen Henna, Rautio Maria, Seppänen Emmi, Tyrisevä Julia, Tyrisevä Sonja, Vainikka Titta, Vatanen Sanna ja Illu.

Valmentajat: Sanna & Susan ”Susu” Haikala
Joukkueenjohtaja: Raisa Vainikka
Huoltaja: Päivi Hallikainen, Pirjo Ketvell & Kirsti Rautio
Kaput: Titta Vainikka & Emilia Ketvell
Teema: Cobacabana


Joukkue 2003- 2004
Minorit

joukkue03_04

Hallikainen Emmi, Hallikainen Viivi, Hulkkonen Heli, Kauppinen Milja, Ketvell Emilia, Ketvell Riikka, Koso Emma, Kosonen Jenny-Sofia, Kuukka Katri, Mikkola Moona, Moisio Satu, Myyry Tiia- Maria, Mäkinen Henna, Ovaska Eveliina, Rautio Maria, Seppänen Emmi, Tyrisevä Julia, Vainikka Titta ja Illu.

Valmentajat: Sanna &  Susan ”Susu” Haikala
Joukkueenjohtaja: Raisa Vainikka
Huoltajat: Pirjo Ketvell & Päivi Hallikainen
Kaput: Satu Moisio & Emilia Ketvell
Teema: Viidakkokirja

 

Muodostelmaluistelun iloa vuodesta 2010